Moderniausia gamykla Europoje ir toliau suteikia galimybes mokiniams pažinti profesijas realioje aplinkoje

Moderniausia gamykla Europoje ir toliau suteikia galimybes mokiniams pažinti profesijas realioje aplinkoje

Utenos „Saulės“ gimnazijos mokiniai lankėsi Teltonikos technologijų centre Molėtuose.

Čia susipažino su automatizuotu gamybos procesu, įranga bei jos valdymo specifika, turėjo galimybę pamatyti kaip kokybės tikrinimo, pakavimo ir kitas funkcijas, atlieka robotai. 

Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie robotinių sistemų operatoriaus darbo pobūdį, už ką atsakingas logistas, kokie svarbiausi sėkmės faktoriai gamykloje, kokios asmeninės savybės bei kompetencijos reikalingos į logisto pozicijas pretenduojančiam darbuotojui. Kokius mokslus privalo baigti technikos priežiūros inžinierius, kokybės inžinierius ar programinės įrangos vadybininkai. 

Šio vizito metu visi mokiniai noriai mokosi chemijos, fizikos, matematikos, informatikos dalykus, kurie ypač svarbūs  renkantis inžinerines bei programavimo studijas. HIGH-TECH HILL vadovo Juliaus Purlio teigimu: be minėtų mokomųjų dalykų, tolimesni siekiai, pretenduojant į inžinerines pozicijas, sunkiai įmanomi.

Paaiškėjo, kad visai šalia, Utenos rajone, veikianti viena iš moderniausių įmonių Europoje, su įdiegta naujausia technologine įranga bei automatizuotais, skaitmenizuotais procesais grindžiama gamyba, ateityje mokiniams sudarys galimybes puikiai realizuoti savo žinias ir Lietuvos darbo rinkoje.