Veterinaro profesija

Veterinaro profesija
Dalijamės klientų atsiliepimais. Jie padės ir jums suprasti, kaip galime padėti. ????
„Visi dažnai susimąstom, kuo norėtumėm būti. ????
Man tą suprasti padėjo Utenos regioninio karjeros centro veiklinimo koordinatorė Sniežana, suteikusi galimybę suprasti, ar aš išties noriu būti veterinarijos gydytoja. ????
Gavau pasiūlymą pašešėliauti. Tai – bandymas prisijaukinti ir pasimatuoti norimą profesiją praktikos būdu: įvairiose įmonėse, versluose. ????
„Kaip ir žmonės, taip ir gyvūnai serga. Tik žmones gydo gydytojai, o gyvūnus – veterinarai“, – taip veterinaro profesiją pristatė Utenos miesto VETUKAS veterinarijos klinikos gydytoja Rita. ????
Pamačiau, kad profesijos sudėtingumas susijęs ne tik su pacientų tyla. Šuo gali urgzti ar net įkasti. Katinas įdrėksti. Tačiau veterinaras turi išlikti malonus ir neparodyti savo baimės. ????
Buvo įdomu stebėti, kaip skiepijami gyvūnai, kaip tinkamai sušvirkščiami vaistai į raumenis, kerpami ne tik jų nagai bet ir plaukai. Įdomiausia, kad galėjau dalyvauti šuns naviko šalinimo operacijoje. Pamačiau, kiek daug darbo procese naudojama įvairiausių medicinos instrumentų. ????‍????
Rita – ne tik puiki šios klinikos įkūrėja, bet ir puiki veterinarijos gydytoja. Ji maloniai pasidalino savo patirtimi, negailėdama savo laiko, papasakojo kokių mokslų reikia norit įgyti veterinaro profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti veterinaru. ????
Džiaugiuosi, kad mačiau viską iš labai arti. Kaip tik tai, ko man reikėjo. Noriu paraginti visus kreiptis į savo mokyklų karjeros specialistus, kurie jus supažindins su Regioninio karjeros centro darbuotojais, o šie suteiks visą dominančią informaciją bei padės, jeigu norėsite rasti vietą šešėliauti. ????
Linkiu visiems nebijoti bandyti ir rasti sau patrauklią profesiją. Juk darbas, kurį dirbsite kasdien, turi būti šventė."