Filtras

Paieška

Kada

Pr A T K Pn Š S
Pr A T K Pn Š S

Kam

Naujienos

Filtras 2
Forume – apie pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams
2023-10-13 13:10:00

Forume – apie pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams

Spalio 10 dieną Užimtumo tarnybos atstovai dalyvavo VDU forume „Profesinis mokymas – jaunimo įgalinimo galimybė“. Baltijos tyrimų projekto "Profesinis mokymas įgalinant socialinę atskirtį patiriantį jaunimą“ tikslas – išsiaiškinti, kaip profesinis mokymas gali pagerinti socialinės atskirties riziką patiriančio jaunimo socialinę įtrauktį. Iš ugdymo įstaigų „iškrentančio“ jaunimo problema vis dar egzistuoja. Viena iš galimybių sklandesniam perėjimui į darbo pasaulį – profesinis mokymas. Tyrimo projektą įgyvendino VDU Švietimo akademija (projekto koordinatorius), Stavanger Universitetas ( Norvegija), Latvijos Universitetas (Latvija), Talino Universitetas (Estija). Užimtumo tarnybos atstovai įsitraukė ir į apskrito stalo diskusiją, kurioje aiškinosi, ko reikia jaunimui. Mokytojų, socialinę pagalbą teikiančių specialistų įsitraukimas padeda socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams planuoti ateitį. Besimokantiems profesijos nepakanka tik žinių ir įgūdžių, kurie pravers darbe. Reikia ir pagalbos – socialinių santykių kūrimo. Tai stiprina motyvaciją, didina pasitikėjimą ir paprasčiau įtraukia į visuomeninį gyvenimą. „Labai svarbus ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo vaidmuo, nes padeda identifikuoti visuomenės problemas ir rasti geriausius būdus joms spręsti“, – sakė Užimtumo tarnybos profesinio orientavimo koordinatorė Inga Nomeikienė.
Ar žinote, kiek mokyklų veikia Vilniaus miesto savivaldybėje?
2023-06-02 13:06:00

Ar žinote, kiek mokyklų veikia Vilniaus miesto savivaldybėje?

Tokį pirmą klausimą šiandien išgirdo 12 gimnazistų iš šešių Vilniaus gimnazijų pažintiniame vizite Vilniaus miesto savivaldybėje.  Simbolinę, birželio 1-ąją - tarptautinę vaikų gynimo dieną Regioninis karjeros centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe pakvietė mokinius ir jų karjeros specialistus pasimatuoti mero kėdę ir susipažinti kaip vyksta darbas miesto širdyje.  Savivaldybės darbuotojai aprodė darbo vietas, papasakojo kaip valdomas miestas, pasidalino ateities vizijomis, pakvietė mokinius domėtis karjera savivaldybėje ir ateityje prisijungti prie komandos.  Turėjome galimybę akimirkai pasijusti Tarybos nariais, pažvelgti į gimtąjį miestą iš apžvalgos aikštelės ir pagaliau pasilabinti su meru. Neįprasta pamoka mero kabinete kupina jaukios diskusijos, mokinių klausimų ir atvirų atsakymų, palinkėjimų siekti savo svajonių pralėkė kaip viena akimirka.  Atsisėsti į mero kėdę nebuvo paprasta, teko įrodyti, kad esi tos kėdės vertas. Džiaugiamės, Kasparui pavyko tiksliausiai atsakyti į mero klausimą ir išbandyti mero kėdę!  Klausimo neišduosime ir vėl pakviesime kitais mokslo metais  aktyviausius mokinius apsilankyti panašiame pažintiniame vizite. Kupini dėkingumo pamažu keliaujame į vasarą ir uždarome profesinio orientavimo mokslo metus. Rugsėjį ir vėl susitiksime pamokose, karjeros dienose ir žinoma matuosimės svajonių profesijas jų realioje aplinkoje.  Kviečiame mokinius vasaros atostogas leisti turiningai ir užsukti į regioninius karjeros centrus konsultacijoms, pasikalbėti apie ateities pasirinkimus ir karjeros planus.  Dėkojame aktyviausioms Vilniaus miesto mokyklų karjeros specialistėms už pagalbą mokiniams keliaujant profesinio orientavimo keliu: Vilniaus Santaros  – Natalijai, Vilniaus  Jono Basanavičiaus – Viktorijai, Vilniaus Užupio – Gintarei, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos – Jelenai, Vilniaus Pilaitės – Laimai, Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT – Kristinai, Vilniaus merui Valdui Benkunskui ir visai savivaldybės komandai už šiltą priėmimą. 
#DUOday dalyvės Šiauliuose ir Panevėžyje vienai dienai tapo karjeros konsultantėmis
2023-05-29 08:05:00

#DUOday dalyvės Šiauliuose ir Panevėžyje vienai dienai tapo karjeros konsultantėmis

Gražina ir Ugnė gegužės 25 d. įžengdamos į Užimtumo tarnybą jaudinosi mažiau, nei mes. Bet po darbo dienos visi įsitikinome – darbuotojai su negalia gali būti puikūs kolegos. Šiaulių jaunimo užimtumo skyriaus duris šį ketvirtadienį pravėrė Gražina. Ji gilinosi į karjeros konsultanto darbo subtilybes, susipažino su metodikomis, padedančiomis jaunimui lavinti motyvacijos, darbo paieškos, karjeros planavimo įgūdžius. Popiet kartu su Šiaulių regioninio karjeros centro darbuotojomis Gražina vyko į vieną Šiaulių gimnaziją, kur dalyvavo užsiėmimuose ir bendravo su gimnazistais. „Džiaugiuosi šia diena. Džiaugiuosi, kad susipažinau su itin šiltais žmonėmis. Žinojau, kad Užimtumo tarnybos darbuotojai padeda darbo ieškantiems asmenims susirasti darbą. Tačiau po šios dienos sužinojau daug daugiau. Pamačiau, kad čia dirba profesionalūs darbuotojai. Sužavėjo jų paprastas ir nuoširdus bendravimas ne tik su manimi, tačiau ir su karjeros planavimo užsiėmimuose dalyvavusiais gimnazistais,“ – įspūdžiais dalijosi Gražina. Šiaulių jaunimo skyriaus vedėja Vaida Ignotienė pripažino, kad visam kolektyvui ši patirtis buvo išskirtinė: „Gražina vienai dienai tapo mūsų komandos dalimi, ji ne tik susipažino su Užimtumo tarnybos klientams teikiamų paslaugų spektru ir mūsų atliekamomis darbo rolėmis, tačiau drąsiai prisiėmė jai deleguotas atsakomybes renginio mokiniams metu. Diena pralėkė nepastebimai, su Gražina neatsisveikinome, ji pažadėjo užsukti dažniau“. Panevėžio skyriuje savo darbo dieną vakar praleido Panevėžio jaunuolių dienos centro lankytoja Ugnė. Ji su karjeros konsultante Vilda Alekniene taip pat nesėdėjo tik kabinete. Nuo renginio vyresniems klientams apie darbo paieškos įgūdžių lavinimą iki vizitų į mokyklas. Vilda ir Ugnė kartu nuvyko į Panevėžio 5-ąją gimnaziją ir dalyvavo užsiėmime moksleiviams „Ką turi žinoti moksleivis, norėdamas susirasti darbą vasarą“. O vėliau spėjo apsilankyti ir K. Paltaroko gimnazijoje ir pabendrauti su devintokais. Čia leidosi į „Profesijų pasaulio labirintus“.
Ką žinau apie profesijų pasaulį?
2023-05-21 17:20:00

Ką žinau apie profesijų pasaulį?

Gegužės 12 d. Mažeikių regioninis karjeros centras pakvietė regiono mokyklų aštuntokus į profesijų protmūšį. Susirinko gausus būrys gerai nusiteikusių dalyvių – komandos iš Kalnėnų, Pavasario, Senamiesčio, Ventos progimnazijų, Sodų, Tirkšlių pagrindinių mokyklų bei Viekšnių gimnazijos. Protmūšio metu mokiniams teko prisiminti profesijas, kurių jau nebėra, pagalvoti apie dabartines ir ateityje būsiančias paklausias profesijas, darbo įgūdžius. Mokiniai drąsiai ir nedvejodami atsakinėjo apie žymių žmonių išsilavinimus ir jų įgytas profesijas. Geriausius profesijų žinovus išsiaiškinti padėjo komisija: Telšių jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Vitalija Stasiulienė, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos ir jaunimo reikalų tarybos narys Laurynas Jonauskas, Mažeikių rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Gabrielius Skrestonas, Mažeikių politechnikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Erika Pusvaškė, Atviro jaunimo centro "Rifas" koordinatorius Šarūnas Daukantas, Šiaulių technologijų mokymo centro sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės skyriaus Mažeikiuose mokymo dalies administratorė Dovilė Banienė ir Gabijos gimnazijos mokinys Paulius Daraška. Telšių jaunimo užimtumo skyriaus Mažeikiuose socialiniai partneriai: Boulingas Mažeikiuose, Kavukas, Kavos terasa ir UAB Tonora – mokinius pradžiugino puikiais prizais.  Nuoširdžiai dėkojame Mažeikių politechnikos mokyklos direktorei Tatjanai Kinčinienei už ilgametę draugystę ir bendradarbiavimą bei renginiui skirtus namus. Ačiū tariame ir renginio fotografui Pauliui Giedraičiui. Džiaugiamės ir sveikiname protmūšio nugalėtojus: I vieta – Pavasario progimnazija II vieta – Senamiesčio progimnazija III vieta – Ventos progimnazija „Labai svarbu profesinio orientavimo srityje skirti dėmesį aštuntokams, kurie susiduria su pirmuoju pasirinkimu tarp gimnazijos ir profesinės mokyklos ateityje. Kai gerai pažįstame save, mus supančias profesijas ir žinome kelius kaip jos įgyjamos, tampame drąsesni priimdami mums svarbius sprendimus.“ - praūžus renginiui minėjo Aistė, Mažeikių regioninio karjeros centro karjeros specialistė. Taip pat Aistė dėkoja šauniajai komandai - Telšių jaunimo užimtumo skyriaus merginoms už pagalbą organizuojant renginį. 
Rodomi įrašai: 1-832
8
10
20
50
100
8