Filtras

Paieška

Kada

Pr A T K Pn Š S
Pr A T K Pn Š S

Kam

Naujienos

Filtras 2
Ukmergės mokiniai išbando darbą vasaros atostogų metu
2023-07-21 11:07:00

Ukmergės mokiniai išbando darbą vasaros atostogų metu

Regioninio karjeros centro viziją būti traukos vieta žmogaus ir visuomenės augimui puikiai įgyvendino Ukmergės „Karjeras“ ir  rajono savivaldybė. Ukmergės rajono Jaunimo reikalų koordinatorius ir „Karjero“ specialistai sutelkė jėgas bendram tikslui – padėti mokiniams  susirasti darbą vasaros atostogų metu. Birželio 1-ąją dieną antrus metus iš eilės startavo Ukmergės rajono savivaldybės Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa. Šia programa siekiama sudaryti sąlygas jaunimo užimtumui vasaros laikotarpiu, didinti galimybes jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, skatinti darbdavius įdarbinti jaunus žmones, pasinaudojant darbo vietos išlaikymo kompensacija. Programoje galėjo dalyvauti Ukmergės rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravęs jaunimas nuo 14 iki 19 metų, besimokantis Savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigose, įskaitant abiturientus, baigusius bendrojo ugdymo įstaigą iki rugpjūčio 31 d. Darbo vietos išlaikymo kompensacija galėjo pasinaudoti visų teisinių formų darbdaviai registruoti Savivaldybės teritorijoje ar joje veikiantys. Ukmergės regioninio karjeros centro karjeros konsultantė Živilė aktyviai prisidėjo prie šios programos viešinimo, būsimų darbdavių informavimo. Daug dėmesio skyrė motyvuotų mokinių paieškai ir konsultavimui apie pirmąjį jų gyvenime tikrą darbą. Bendros pastangos džiugina rezultatais – Ukmergėje Regioninio karjeros centro pagalba vasaros metu dirba 13 būsimų  ateities specialistų. Ir kitą vasarą  tikimės tokio glaudaus savivaldybės, darbdavių susitelkimo siūlant mokiniams galimybes dirbti vasarą, na, o „Karjero“ specialistai pasirūpins informacijos sklaida ir motyvuotų mokinių konsultavimu.
Darbas vasaros atostogų metu - Tavo karjeros pradžia!
2023-06-14 12:00:00

Darbas vasaros atostogų metu - Tavo karjeros pradžia!

Birželio 6 dieną, antradienį, Klaipėdos atvirame jaunimo centre vyko karjeros mugė „Tavo karjeros pradžia“. Renginio tikslas - supažindinti mokinius su būsimais darbdaviais ir įsidarbinimo galimybėmis vasaros laikotarpiu, pristatyti absolventams įmonių veiklą ir jų vertybes bei padėti atrasti labiausiai patinkančią veiklą. Jaunuoliai turėjo galimybę pakalbinti įmonių atstovus stenduose, sužinoti detalesnę informaciją apie įsidarbinimo ir praktikos galimybes.  Su mokiniais kalbėjomės kaip padėti jauniems asmenims kryptingai ir sąmoningai planuoti savo karjerą, tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui, parašyti gyvenimo aprašymą bei įprasminti savo laisvą laiką.  Renginio metu veiksmas vyko prie Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos stendų, kur mokiniai išgirdo apie policijos pareigūno ir ugniagesio gelbėtojo profesijas, darbo specifiką, karjeros galimybes bei mokymosi sąlygas. Spindinčios mokinių akys, susidomėję žvilgsniai, šilta atmosfera parodė, kad renginys buvo išties naudingas. Viena yra pasiskaityti apie profesijas, visai kita – gyvai pabendrauti su tais, kurie daugybę metų dirba mėgiamą darbą. Tikime, jog karjeros mugės „Tavo karjeros pradžia“ dalyvavusių įmonių atstovų pasiūlymai ir rekomendacijos sudarys jaunimui puikias sąlygas įsidarbinti ir palankias karjeros augimo perspektyvas.   
Viena erdvė profesiniam orientavimui Klaipėdos regione
2023-04-25 16:04:00

Viena erdvė profesiniam orientavimui Klaipėdos regione

Klaipėdos RKC šių metų balandžio 19 d. dalyvavo kontaktų mugėje, kurios tikslas - skatinti Klaipėdos regiono verslo įmonių bei mokymo įstaigų bendradarbiavimą, plėtoti pažintis su verslais, aptarti profesinio veiklinimo galimybes regione bei pasidalinti įžvalgomis apie perspektyvias ateities profesijas.  Verslo atstovai dalinosi pavyzdžiais, kaip padedama jauniems žmonėms įgyti kompetencijų ir kuo sėkmingiau projektuoti savo būsimą karjerą. Visos renginyje dalyvavusios uostamiesčio įmonės įvardino bendrą poziciją – stiprinti verslo ir švietimo partnerystę. Darnus bendradarbiavimas turi realių perspektyvų išspręsti specialistų poreikį, atsižvelgiant į darbo rinkoje vyraujančias tendencijas. Pranešėjai pabrėžė IT, inžinerijos, bioekonomikos bei jūrinių specialistų poreikį.   Dėkojame UAB Vlantana, Klaipėdos uostas (Port of Klaipeda), National Hotel, "NEO GROUP",  AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO, Omega 365 Lithuania,  „Terekas“, „Garant Group“, „Labostera“, „Vlantana“, „Greencarrier“, Lietuvos Jūrų Muziejus už dalyvavimą ir bendradarbiavimą. Tikime, kad bendromis jėgomis užtikrinsime kokybiškų profesinio orientavimo paslaugų teikimą. Padėka įmonėms  ir mintimis apie profesinį orientavimą po renginio dalinosi Klaipėdos regioninio karjeros centro veiklinimo ir partnerysčių koordinatorė Ana.  Dėkojame už  partnerystę! 
Naujametiniame LINPRA forume – ir apie inovatyvų inžinerijos specialistų ugdymą
2023-02-01 10:00:00

Naujametiniame LINPRA forume – ir apie inovatyvų inžinerijos specialistų ugdymą

Regioniniam karjeros centrui tęsiant bendradarbiavimą su asociacija, sausio 26 d. „Karjeras“ dalyvavo LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija) naujametiniame forume 2023. Dar šių metų gruodžio mėnesį Vilniaus regioninis karjeros centras turėjo galimybę prisistatyti LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija) verslo pusryčiuose. Šiame susitikime sostinės regiono inžinerijos ir technologijų pramonės atstovai diskutavo apie tendencijas, dabartinius iššūkius ir galimybes. Regioninio karjeros centro partnerysčių ir veiklinimo koordinatorė Rita Gecevičienė LINPRA bei jos narės TELTONIKA IoT GROUP bendradarbiavimą su Regioniniais karjeros centrais Lietuvoje pateikė kaip gerosios sėkmės pavyzdį kitiems renginio dalyviams. Taip ji kvietė prisijungti ir jų įmones prie profesinio orientavimo paslaugų teikimo.   Asociacija, pasinaudodama šia bendruomenės platforma pakvietė susirinkti asociacijos narius, socialinius partnerius ir valdžios atstovus į  atvirą tarpusavio diskusiją naujametiniame LINPRA forume 2023, skirtą vienai iš aktualiausių ir opiausių pastarojo laikotarpio temų inžinerijos sektoriuje – švietimui. Forumo metu įvardintos aštrios problemas, pasidalinta jų sprendimo idėjomis ir pareigomis. „Tik kiekvienas prisiimdami asmeninę atsakomybę ugdant ir teikiant profesinio orientavimo paslaugas jaunimui galime pradėti auginti stiprią inžinierių kartą. Tai – viena iš LINPRA strategijos krypčių“, –  akcentavo LINPRA prezidentas Tomas Prūsas naujametiniame forume.  Jis taip pat pakvietė verslą įsileisti moksleivius į įmones, parodyti vidinę kultūrą, populiarinti inžinerijos ir technologijų pramonės profesijas.   LINPRA ekspertai prognozuoja, kad iki 2025-ųjų Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonėje bus sukurta daugiau nei 12 tūkst. naujų darbo vietų. Šių šakų specialistų poreikis kasmet auga 2-3 kartus, nes tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje toliau stebima sparti šios srities pramonės plėtra. Regioninis karjeros centras kartu su LINPRA tiki, kad susitelkus bendriems darbams šioje srityje įvyks proveržis.
Verslo pusryčiuose Vilniuje – dėmesys ir profesiniam orientavimui
2022-12-22 15:12:00

Verslo pusryčiuose Vilniuje – dėmesys ir profesiniam orientavimui

Vilniaus regioninis karjeros centras turėjo galimybę prisistatyti LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija) verslo pusryčiuose. Šiame susitikime sostinės regiono inžinerijos ir technologijų pramonės atstovai diskutavo apie tendencijas, dabartinius iššūkius ir galimybes. Regioninio karjeros centro partnerysčių ir veiklinimo koordinatorė Rita Gecevičienė pasidžiaugė glaudžiu ir reikšmingu LINPRA bei jos narės TELTONIKA IoT GROUP bendradarbiavimu su Regioniniais karjeros centrais Lietuvoje. Ji ne tik papasakojo, kaip vykdomas profesinis veiklinimas Vilniaus apskrityje, su kokiais iššūkiais susiduria regioninis karjeros centras ir pakvietė verslo įmones bendradarbiauti bei prisijungti prie partnerysčių tinklo regione. LINPRA prezidentas Tomas Prūsas taip pat pakvietė verslą įsileisti moksleivius į įmones, parodyti, ką jos daro, populiarinti inžinerijos ir technologijų pramonės profesijas. „Tikiuosi, kad jau sausį LINPRA‘i kartu su partneriais pavyks organizuoti atvirą forumą dėl inžinerijos ir technologijų krypčių mokslų populiarinimo mokyklose, galimybių jas studijuoti didesniam moksleivių skaičiui“, – sakė jis. LINPRA ekspertai prognozuoja, kad iki 2025-ųjų Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonėje bus sukurta daugiau nei 12 tūkst. naujų darbo vietų. Šių šakų specialistų poreikis kasmet auga 2-3 kartus, nes tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje toliau stebima sparti šios srities pramonės plėtra. Regioninis karjeros centras kartu su LINPRA tiki, kad susitelkus bendriems darbams šioje srityje įvyks proveržis. 
Rodomi įrašai: 1-77